Aktualności
Aktualności
zobacz wszystkie
12.09.2018

Z przyjemnością chcemy podzielić się wiadomością, że w tym tygodniu otworzyliśmy nowe biuro przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Zadbaliśmy o każdy szczegół: przestronne i komfortowo wyposażone pomieszczenia, chillout roomy ze stołem billardowym, duży taras i jeszcze więcej – wszystko, by umilić dzień w pracy. W Lublinie czekamy właśnie na Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowany pracą […]

29.06.2018

Miło nam podzielić się wiadomością, że w tym miesiącu zarejestrowaliśmy japońską spółkę Sollers Consulting. Rynek japoński to nie tylko wielki potencjał, ale również ogromne możliwości. W związku z tym poszukujemy Agile ninjas, którzy wesprą nas w naszym nowym projekcie! Jeżeli: – jesteś osobą kreatywną, która zna język japoński, – chcesz pracować w obszarze IT/Biznesu i […]

11.06.2018

Code Europe – jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce – już jutro po raz pierwszy w Poznaniu! Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę, poznać najnowsze technologie i spotkać się z najlepszymi specjalistami IT – nie możesz tego przegapić. Jako Sollers mamy zaszczyt być częścią tego wydarzenia , dlatego już dziś serdecznie zapraszamy: odwiedź nasze […]

Wiosna Wiłkomirska
Manager
w Sollers Consulting od 2007 roku.
W wolnym czasie lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca. Moją pasją jest również gotowanie oraz eksperymentowanie z nowymi smakami.

Bardzo cieszy mnie, że w naszej firmie, mimo jej ogromnego wzrostu, udało się zachować dobrą atmosferę. Zaangażowanie, gotowość do współpracy i do pomocy jest jedną z cech szczególnych Sollers Consulting, którą staramy się pielęgnować.

Dlaczego zdecydowałaś się dołączyć do zespołu Sollers Consulting?

Już na studiach wiedziałam, że chcę spróbować swoich sił w branży doradczej. Zakres działań firmy – doradztwo operacyjne, bardzo mnie zachęcił. Chodziło przede wszystkim o różnorodność wyzwań i możliwość zobaczenia konkretnych efektów swojej pracy. Jako analityk, następnie konsultant i starszy konsultant, wyspecjalizowałam się w analizie i reinżynierii procesów biznesowych i definiowaniu wymagań wobec systemów IT.

Jak wspominasz swój pierwszy projekt?

Pierwszy projekt był dla mnie istnym skokiem na głęboką wodę – trafiłam do Rumunii, gdzie przygotowywaliśmy uruchomienie nowego funduszu emerytalnego. Właściwie wszystkiego trzeba było uczyć się od zera, ale dzięki wsparciu zespołu, który cierpliwie pomagał mi stawiać pierwsze kroki, przekonałam się, że rzeczywiście praca w doradztwie bardzo mi się podoba.

Jakie czynniki Twoim zdaniem pełnią decydującą rolę w rozwoju kariery w doradztwie?

Przede wszystkim otwartość i szybkość uczenia – w doradztwie często trzeba sprawnie wdrażać się w nowe sytuacje. Na projektach ściśle współpracujemy z Klientami, dlatego bardzo istotne są też umiejętności komunikacyjne – trzeba umieć słuchać i zadawać pytania, ale z drugiej strony ważne jest również efektywne prezentowanie własnych opinii.

Czym się obecnie zajmujesz?

Jestem menedżerem i zarządzam zarówno projektami doradczymi, jak i wdrożeniowymi. Zajmuję się głównie branżą ubezpieczeniową, wiele nauczyłam się o jej funkcjonowaniu i z bliska obserwuję jej unowocześnianie. Oprócz tego pomagam w wielu obszarach w firmie: zajmuję się definiowaniem założeń systemu do sprzedaży ubezpieczeń rozwijanego w Sollers Consulting, wspieram zespół PR, a także koordynuję działania związane z wejściem na rynek niemiecki. Dzięki temu ostatniemu, od ponad roku codziennie wykorzystuję w pracy trzy języki: polski, angielski i niemiecki.


EnglishPoland