Aktualności
Aktualności
zobacz wszystkie
12.09.2018

Z przyjemnością chcemy podzielić się wiadomością, że w tym tygodniu otworzyliśmy nowe biuro przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Zadbaliśmy o każdy szczegół: przestronne i komfortowo wyposażone pomieszczenia, chillout roomy ze stołem billardowym, duży taras i jeszcze więcej – wszystko, by umilić dzień w pracy. W Lublinie czekamy właśnie na Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowany pracą […]

29.06.2018

Miło nam podzielić się wiadomością, że w tym miesiącu zarejestrowaliśmy japońską spółkę Sollers Consulting. Rynek japoński to nie tylko wielki potencjał, ale również ogromne możliwości. W związku z tym poszukujemy Agile ninjas, którzy wesprą nas w naszym nowym projekcie! Jeżeli: – jesteś osobą kreatywną, która zna język japoński, – chcesz pracować w obszarze IT/Biznesu i […]

11.06.2018

Code Europe – jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce – już jutro po raz pierwszy w Poznaniu! Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę, poznać najnowsze technologie i spotkać się z najlepszymi specjalistami IT – nie możesz tego przegapić. Jako Sollers mamy zaszczyt być częścią tego wydarzenia , dlatego już dziś serdecznie zapraszamy: odwiedź nasze […]

Aktualności
25 lipca 2016
Druga edycja kursu LCD – Prezentacja prac końcowych w biurze Sollers

Już po raz drugi studenci z Uniwersytetu w Kolonii zaprezentowali swoje prace końcowe w ramach kursu LCD.

19 lipca po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w Warszawie studentów Economic Computer Science
na Uniwersytecie w Kolonii, którzy prezentowali swoje prace końcowe w ramach kursu LCD (Laboratory Course on Development), którego partnerem jest Sollers Consulting.

W oparciu o case study prezentujące potrzeby Sollers Consulting, studenci mieli za zadanie przygotować oprogramowanie dedykowane pracownikom firmy. Celem aplikacji, którą mieli zaprojektować było wsparcie działu administracji, aby mógł szybciej i bardziej efektywnie zarządzać stanowiskami pracy. Zaproponowane oprogramowanie ma być pomocne także dla konsultantów i developerów w Sollers Consulting, którzy pracują w systemie 4+1, czyli cztery dni spędzają w siedzibie klienta, a jeden dzień w biurze Sollers. Głównym założeniem przedsięwzięcia było zaprojektowanie rozwiązania w oparciu o RWD (Responsive Web Design), ponieważ narzędzie będzie wykorzystywane głównie na urządzeniach mobilnych. Grupy projektowe otrzymały szczegółową informacje zwrotną od użytkowników końcowych oraz specjalistów IT z Sollers Consulting.

Studenci mieli okazję zbudować aplikację, która odpowiada na bardzo ważną potrzebę Sollersa, która jest związana ze stale powiększającym się zespołem.

Po prezentacji swoich prac, studenci mogli się zrelaksować podczas wspólnego lunchu. Natomiast, drugiego dnia pobytu mieli okazję zwiedzić Warszawę w dosyć nietradycyjny sposób, jakim jest wycieczka po mieście w starodawnym autobusie marki Jelcz, potocznie nazywanym “Ogórkiem”.

Zespół Sollersa gorąco przyjął kreatywną grupę studentów oraz ich aplikacje, które pomogą w optymalizacji pracy zespołu administracji i wszystkich mobilnych pracowników.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny kurs LCD i nowe projekty.

Collage_2

EnglishPoland