Aktualności
Aktualności
zobacz wszystkie
12.09.2018

Z przyjemnością chcemy podzielić się wiadomością, że w tym tygodniu otworzyliśmy nowe biuro przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Zadbaliśmy o każdy szczegół: przestronne i komfortowo wyposażone pomieszczenia, chillout roomy ze stołem billardowym, duży taras i jeszcze więcej – wszystko, by umilić dzień w pracy. W Lublinie czekamy właśnie na Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowany pracą […]

29.06.2018

Miło nam podzielić się wiadomością, że w tym miesiącu zarejestrowaliśmy japońską spółkę Sollers Consulting. Rynek japoński to nie tylko wielki potencjał, ale również ogromne możliwości. W związku z tym poszukujemy Agile ninjas, którzy wesprą nas w naszym nowym projekcie! Jeżeli: – jesteś osobą kreatywną, która zna język japoński, – chcesz pracować w obszarze IT/Biznesu i […]

11.06.2018

Code Europe – jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce – już jutro po raz pierwszy w Poznaniu! Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę, poznać najnowsze technologie i spotkać się z najlepszymi specjalistami IT – nie możesz tego przegapić. Jako Sollers mamy zaszczyt być częścią tego wydarzenia , dlatego już dziś serdecznie zapraszamy: odwiedź nasze […]

Aktualności
28 listopada 2016
Sollers Consulting partnerem „InsurHack“ – hackathonu w Kolonii

W zeszły weekend 30 interdyscyplinarnych zespołów złożonych z developerów i projektantów rywalizowało między sobą podczas „InsurHack” – hackhatonu na stadionie RheinEnergie w Kolonii. Zespoły stawiły czoło następującemu zadaniu: w ciągu 48 godzin stworzyć możliwie najlepsze oprogramowanie, zarówno pod kątem biznesowym jak i technologicznym. Na zwycięzców wyłanianych przez ekspertów zasiadających w Jury czekały atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 75,000 EUR.

Sollers Consulting został partnerem tego innowacyjnego wydarzenia organizowanego przez Zurich Group Germany.

Przebieg wydarzenia

W piątek wieczorem nastąpiło oficjalne otwarcie i przywitanie uczestników „Meet&Greet”, po którym zespoły przystąpiły do części merytorycznej: tworzenia kodu. Drugiego dnia – obok głównych działań związanych z rozwijaniem oprogramowania – uczestnicy mogli brać udział w dodatkowych aktywnościach, tj. warsztatach, wykładach, aktywnościach sportowych. Nie zabrakło również atrakcji takich jak gra w piłkarzyki, spinning czy możliwość skorzystania z foteli do masażu. W niedzielę – po intensywnym weekendzie – zespoły prezentowały swoje osiągnięcia przed Jury oraz Zarządem Zurich.

Zwycięzcy

Pierwsze miejsce zajął zespół Hacker Mares, który stworzył algorytm analizujący napływające od klientów maile oraz na ich podstawie proponował spersonalizowane produkty ubezpieczeniowe. Zwycięski zespół otrzymał nagrodę główną w wysokości 50000 euro. Na drugim miejscu uplasowała się grupa „Control Expert” uzyskując 20 000 euro, zaś na trzecim – formacja „Fizzy” z 5 000 euro.

Podczas zamknięcia wydarzenia „GetTogether”, pomimo ogromnego zmęczenia uczestników, można było na ich twarzach dostrzec szczęście i satysfakcję.

Hackhaton stanowił ciekawą okazję, by nawiązać kontakt z młodymi talentami oraz zaobserwować, w jaki sposób radzą sobie z postawionym wyzwaniem. Sędziowie byli pod ogromnym wrażeniem niezwykle innowacyjnego podejścia uczestników oraz ich osiągnięć odnośnie do API.

paulina_p
Author: paulina_p

EnglishPoland