Aktualności
Aktualności
zobacz wszystkie
12.09.2018

Z przyjemnością chcemy podzielić się wiadomością, że w tym tygodniu otworzyliśmy nowe biuro przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Zadbaliśmy o każdy szczegół: przestronne i komfortowo wyposażone pomieszczenia, chillout roomy ze stołem billardowym, duży taras i jeszcze więcej – wszystko, by umilić dzień w pracy. W Lublinie czekamy właśnie na Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowany pracą […]

29.06.2018

Miło nam podzielić się wiadomością, że w tym miesiącu zarejestrowaliśmy japońską spółkę Sollers Consulting. Rynek japoński to nie tylko wielki potencjał, ale również ogromne możliwości. W związku z tym poszukujemy Agile ninjas, którzy wesprą nas w naszym nowym projekcie! Jeżeli: – jesteś osobą kreatywną, która zna język japoński, – chcesz pracować w obszarze IT/Biznesu i […]

11.06.2018

Code Europe – jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce – już jutro po raz pierwszy w Poznaniu! Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę, poznać najnowsze technologie i spotkać się z najlepszymi specjalistami IT – nie możesz tego przegapić. Jako Sollers mamy zaszczyt być częścią tego wydarzenia , dlatego już dziś serdecznie zapraszamy: odwiedź nasze […]

Aktualności
17 marca 2016
Od początkującego Analityka Biznesowego do doświadczonego Konsultanta…

O różnorodności i wyjątkowości pracy w dziale Doradztwa Biznesowego i wyzwaniach projektowych pozwalających przemierzać kolejne szczeble ścieżki kariery, opowiada Emil Bojar, Konsultant Sollers Consulting.

Emil_collage_1

Jakie było największe wyzwanie, z którym zmierzyłeś się jako stawiający pierwsze kroki zawodowe Analityk Biznesowy?
Jednym z największych wyzwań, przed którym stanąłem na początku mojej pracy, była konieczność odnalezienia się w dużym, złożonym projekcie wdrożeniowym, do którego dołączyłem już w trakcie jego realizacji. Wymagało to ode mnie nie tylko szybkiego przyswojenia panującej terminologii, nauki nowych narzędzi, ale także umiejętności pracy w zespole, którego członkowie byli rozmieszczeni w różnych częściach świata: Polsce, USA oraz Wielkiej Brytanii. Z uwagi na złożoność oraz tempo projektu, poprzeczka była postawiona wysoko – na szczęście w zespole miałem wspaniałych ludzi, którzy chętnie dzielili się ze mną wiedzą i służyli wsparciem w początkowym etapie.

Czy mógłbyś opisać swój standardowy dzień pracy?
Standardowy dzień pracy u Konsultanta nie istnieje :). Wykonywane zadania różnią się znacząco w zależności od projektu. Jednego dnia uczestniczę w spotkaniach projektowych z zespołem ekspertów Moody’s Analitics i zespołem z jednego z największych banków na świecie. Definiuję wtedy wymagania funkcjonalne dla systemów IT bądź pracujuję z programistami nad rozwiązaniem szczególnie trudnego problemu. Innego dnia przygotowuję prezentację, ofertę projektową czy szkolenie. Dodatkowo angażuję się w prowadzenie spotkań rekrutacyjnych oraz wyszukiwanie najbardziej interesujących branżowych trendów w oparciu o bazę raportów analitycznych prowadzonych przez firmę Gartner. W Sollers zawsze jest okazja, aby nauczyć się nowych rzeczy!

Jak rozwijała się Twoja kariera w Sollers Consulting?
Do firmy dołączyłem 3, 5 roku temu jako Analityk Biznesowy w obszarze bankowym, gdzie pracujemy razem z Moody’s Analitics dla Klientów m.in. z USA i Hiszpanii. Po kilku krótkich projektach miałem też możliwość pracy jako Analityk w jednym z zespołów wewnętrznych. Uczestniczyliśmy w tworzeniu nowego rozwiązania prowizyjnego dla firm ubezpieczeniowych, umożliwiając im zastosowanie złożonych modeli prowizyjnych dla ich agentów.

Po około roku od dołączenia do Sollers Consulting, miałem okazję zarządzać niewielkim projektem wdrożeniowym, jako Team Leader, dla jednego z naszych Klientów z USA. Prowadziłem mały zespół składający się z ekspertów w dziedzinie IT i biznesu, zarządzałem zakresem i budżetem całego projektu. Jednocześnie blisko współpracowałem z moim odpowiednikiem w USA, aby dostosować system służący do oceny ryzyka kredytowego klientów korporacyjnych dla banku w Kalifornii. Jako że prowadzony projekt zakończył się sukcesem, niedługo po jego zakończeniu otrzymałem kolejny, tym razem na większą skalę: realizowany dla Banku Narodowego na Bliskim Wschodzie.

Prowadząc te projekty zostałem Konsultantem i zacząłem wspierać firmę w różnych, dodatkowych aktywnościach. Do najważniejszych z nich należą: rozwój kompetencji Doradztwa Wdrożeniowego, procesy rekrutacyjne, szkolenia wewnętrzne czy employer branding. Aktualnie przygotowując się do kolejnego projektu, aktywnie wspieram wymienione obszary.

paulina_p
Author: paulina_p

EnglishPoland