Aktualności
Aktualności
zobacz wszystkie
12.09.2018

Z przyjemnością chcemy podzielić się wiadomością, że w tym tygodniu otworzyliśmy nowe biuro przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Zadbaliśmy o każdy szczegół: przestronne i komfortowo wyposażone pomieszczenia, chillout roomy ze stołem billardowym, duży taras i jeszcze więcej – wszystko, by umilić dzień w pracy. W Lublinie czekamy właśnie na Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowany pracą […]

29.06.2018

Miło nam podzielić się wiadomością, że w tym miesiącu zarejestrowaliśmy japońską spółkę Sollers Consulting. Rynek japoński to nie tylko wielki potencjał, ale również ogromne możliwości. W związku z tym poszukujemy Agile ninjas, którzy wesprą nas w naszym nowym projekcie! Jeżeli: – jesteś osobą kreatywną, która zna język japoński, – chcesz pracować w obszarze IT/Biznesu i […]

11.06.2018

Code Europe – jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce – już jutro po raz pierwszy w Poznaniu! Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę, poznać najnowsze technologie i spotkać się z najlepszymi specjalistami IT – nie możesz tego przegapić. Jako Sollers mamy zaszczyt być częścią tego wydarzenia , dlatego już dziś serdecznie zapraszamy: odwiedź nasze […]

Aktualności
15 grudnia 2015
Na styku biznesu i IT.

O dynamice rozwoju Sollers Consulting, możliwościach nieustannego podnoszenia kompetencji oraz otwartości na codzienne wyzwania opowiada Jarosław Budzianowski, architekt IT.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z Sollers Consulting?

Do Sollers Consulting dołączyłem w 2000 r. jako student III roku Informatyki na Politechnice Warszawskiej, dzięki rekomendacji kolegi. Firma dopiero startowała na rynku – zaproponowano mi elastyczne podejście do czasu pracy, co było dla mnie bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem z uwagi na studenckie zobowiązania. Moim pierwszym zadaniem było stworzenie strony internetowej. Już w trakcie realizacji tego zadania zaczęły się pojawiać kolejne, wiążące się ze zdecydowanie szerszym zakresem odpowiedzialności. Byłem pozytywnie zaskoczony różnorodnością projektów i możliwością rozwoju oraz kredytem zaufania, jaki otrzymałem na start.

Co było dla Ciebie największym wyzwaniem, jako stawiającego pierwsze kroki na rynku studenta?

Pokonanie nieśmiałości i umiejętność efektywnej komunikacji z osobami z biznesu. Od samego początku miałem ambitne zadania, co zaprocentowało dynamicznym rozwojem i lepszym zrozumieniem branży: uczestniczyłem w spotkaniach z klientami, zbierałem wymagania biznesowe, proponowałem i projektowałem rozwiązania, a w ostatecznie – dostarczałem docelowe oprogramowanie.

Jak rozwijała się Twoja rola w firmie na przełomie piętnastu lat?

Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok pojawiały się coraz większe projekty, a do firmy dołączały nowe osoby. Jako najbardziej doświadczony, zacząłem zarządzać zespołami i objąłem rolę współkierownika projektu od strony technicznej. Po pewnym czasie stwierdziłem jednak, że bardziej odpowiednim kierunkiem będzie ścieżka architektoniczna, w której rozwijam się do dzisiaj.

Z jakimi zadaniami mierzysz się jako architekt IT?

Łączę świat biznesu z IT – analizuję problemy projektowe, proponuję rozwiązania kładąc nacisk na ich jakość, wydajność i możliwość rozbudowy oraz wskazuję potencjalne ryzyka. Dbam o to, by biznes był w stanie zrozumieć zagadnienia techniczne, a IT – dostarczyć rozwiązanie spełniające oczekiwania biznesu.

Dlaczego warto pracować w Sollers Consulting?

Specyfika pracy projektowej, dynamiczny rozwój firmy i międzynarodowe projekty  pociągają za sobą ogromne możliwości. Firma stawia na długofalową współpracę, a ja jestem tego najlepszym przykładem. W tym roku obchodzimy 15-lecie istnienia Sollers Consulting na rynku, a ja świętuję podwójnie z racji mojego stażu pracy J. Mimo że na przełomie tych lat, Sollers Consulting z kilkuosobowej firmy stał się organizacją zatrudniającą ponad 220 konsultantów i programistów, to ciągle zachowuje przyjazną, rodzinną atmosferę. Każdy z nas ma wpływ na podejmowane decyzje (jak choćby wystrój nowego biura), organizujemy zagraniczne wyjazdy integracyjne, imprezy okolicznościowe etc. Nie do przecenienia są także możliwości nauki nowych technologii – ja w swojej 15-letniej karierze uczestniczyłem w różnorodnych projektach, gdzie mogłem poznać i rozwijać praktyczną znajomość kilku języków programowania, dzięki czemu nieustannie pozyskuję nowe kompetencje.

paulina_p
Author: paulina_p

EnglishPoland