Aktualności
Aktualności
zobacz wszystkie
12.09.2018

Z przyjemnością chcemy podzielić się wiadomością, że w tym tygodniu otworzyliśmy nowe biuro przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Zadbaliśmy o każdy szczegół: przestronne i komfortowo wyposażone pomieszczenia, chillout roomy ze stołem billardowym, duży taras i jeszcze więcej – wszystko, by umilić dzień w pracy. W Lublinie czekamy właśnie na Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowany pracą […]

29.06.2018

Miło nam podzielić się wiadomością, że w tym miesiącu zarejestrowaliśmy japońską spółkę Sollers Consulting. Rynek japoński to nie tylko wielki potencjał, ale również ogromne możliwości. W związku z tym poszukujemy Agile ninjas, którzy wesprą nas w naszym nowym projekcie! Jeżeli: – jesteś osobą kreatywną, która zna język japoński, – chcesz pracować w obszarze IT/Biznesu i […]

11.06.2018

Code Europe – jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce – już jutro po raz pierwszy w Poznaniu! Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę, poznać najnowsze technologie i spotkać się z najlepszymi specjalistami IT – nie możesz tego przegapić. Jako Sollers mamy zaszczyt być częścią tego wydarzenia , dlatego już dziś serdecznie zapraszamy: odwiedź nasze […]

Aktualności
7 lipca 2016
Możliwości są nieograniczone…

Wielu developerów z lubelskiego biura Sollers Consulting pracuje tam od początku jego powstania. Damian Lewkowicz, IT Designer w Sollers Consulting, dzieli się swoimi wrażeniami z pierwszych miesięcy pracy w lubelskim zespole i opowiada o wyzwaniach, z jakimi miał szansę się zmierzyć.

Jesteś jednym z pierwszych „Sollersów”, który rozpoczynał pracę w Lublinie. Jak wspominasz swoje pierwsze miesiące pracy?

Mój pierwszy dzień pracy zbiegł się z oficjalnym otwarciem biura w Lublinie. Dołączyłem wtedy do kilkuosobowego zespołu developerów, którzy rozpoczęli współpracę z Sollers Consulting trochę wcześniej, zdobywając doświadczenie w centrali firmy w Warszawie. Dzięki temu mogli lepiej zintegrować się z pracującymi tam kolegami i koleżankami, a także poznać kulturę i wartości panujące w firmie. Ja również miałem okazje spędzić swoje pierwsze tygodnie pracy w stolicy. Bardzo szybko zrozumiałem, do jak wyjątkowej firmy trafiłem. Widząc zespół niesamowicie zaangażowanych, pełnych pasji specjalistów z profesjonalnym podejściem do pracy, zrozumiałem, że jest to środowisko, w którym chcę pracować i rozwijać swoje umiejętności.

W Sollers Consulting od początku każdy miał wpływ na kierunek rozwoju firmy – niezależnie od tego, czy pracował w Warszawie, czy w nowo otwartym wówczas biurze lubelskim. Moja praca i zaangażowanie szybko zostały docenione. W krótkim czasie stałem się członkiem zespołu uczestniczącego w budowaniu strategii firmy.

Z jakimi wyzwaniami mogłeś się zmierzyć w codziennej pracy?

Do zespołu Sollers Consulting dołączyłem ponad 3 lata temu, jako doświadczony programista. Wówczas moją główną specjalizacją były Java i systemy BPMS, jednak posiadałem także spore doświadczenie w technologiach PL/SQL oraz C#. Pierwszy projekt, na który trafiłem, pozwolił mi pogłębić wiedzę związaną z C# i technologiami czysto front-endowymi. Oprócz realizacji zadań programistycznych, pełniłem rolę lidera technicznego uczestnicząc w zarządzaniu zespołem i projektem. Dodatkowo brałem udział w spotkaniach z klientem, podczas których zbierałem jego wymagania i proponowałem rozwiązania. Nowe wyzwania tak bardzo mi się spodobały, że już po pół roku postanowiłem rozwijać się w ramach ścieżki menedżerskiej i był to najlepszy z możliwych wyborów. Świadczy o tym fakt, że kontynuuję rozwój w wytyczonym kierunku aż do dziś. W mojej pracy nie ma monotonii. Mogę nie tylko rozwijać się pod kątem technicznym uczestnicząc w rozwoju naszego autorskiego produktu RIFE, ale także doskonalić umiejętności miękkie – przygotowując oferty i biorąc udział w spotkaniach sprzedażowych.

W jaki sposób firma wspiera Twój rozwój, jako doświadczonego developera?

Dzięki pracy przy dużych projektach w międzynarodowym środowisku, rozwijam się każdego dnia. Oprócz tego mam dostęp do platform e-learningowych czy biblioteczki, która jest powiększana o nowe pozycje, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. Nieoceniona jest możliwość wymiany wiedzy pomiędzy członkami zespołów projektowych, czy w ramach całej firmy. Dodatkowo, w zależności od doświadczenia i stanowiska, każdy ma jasno zdefiniowany budżet, który może wykorzystać na udział w szkoleniach, zdobywanie certyfikatów czy udział w konferencjach.

Możliwości są nieograniczone – to stwierdzenie stanowi świetne podsumowanie całej mojej przygody z Sollers Consulting;).

paulina_p
Author: paulina_p

EnglishPoland