Aktualności
Aktualności
zobacz wszystkie
12.09.2018

Z przyjemnością chcemy podzielić się wiadomością, że w tym tygodniu otworzyliśmy nowe biuro przy ulicy Spokojnej 2 w Lublinie. Zadbaliśmy o każdy szczegół: przestronne i komfortowo wyposażone pomieszczenia, chillout roomy ze stołem billardowym, duży taras i jeszcze więcej – wszystko, by umilić dzień w pracy. W Lublinie czekamy właśnie na Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowany pracą […]

29.06.2018

Miło nam podzielić się wiadomością, że w tym miesiącu zarejestrowaliśmy japońską spółkę Sollers Consulting. Rynek japoński to nie tylko wielki potencjał, ale również ogromne możliwości. W związku z tym poszukujemy Agile ninjas, którzy wesprą nas w naszym nowym projekcie! Jeżeli: – jesteś osobą kreatywną, która zna język japoński, – chcesz pracować w obszarze IT/Biznesu i […]

11.06.2018

Code Europe – jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce – już jutro po raz pierwszy w Poznaniu! Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę, poznać najnowsze technologie i spotkać się z najlepszymi specjalistami IT – nie możesz tego przegapić. Jako Sollers mamy zaszczyt być częścią tego wydarzenia , dlatego już dziś serdecznie zapraszamy: odwiedź nasze […]

Aktualności
9 czerwca 2016
Otwartość na naukę nowych technologii i gotowość do podejmowania wyzwań – kluczem do sukcesu

O ścieżce kariery i elastycznym podejściu do programowania w różnych technologiach opowiada Łukasz, projektant IT z lubelskiego biura Sollers Consulting.

Jak wyglądała Twoja ścieżka kariery w Sollers Consulting?

Do Sollers Consulting dołączyłem jako programista .NET z ponad 4 letnim doświadczeniem. Mimo, że nie byłem już wtedy „świeżakiem”, ta zmiana okazała się dla mnie wielkim wyzwaniem i gigantycznym, krokiem w przód w moim rozwoju zawodowym. Ze względu na wcześniejsze doświadczenie w systemach typu CRM, moim pierwszym zadaniem, jakie otrzymałem był wewnętrzny rozwój tego systemu CRM w technologii .NET. Dzięki pracy w znanym mi obszarze, mogłem spokojnie zaaklimatyzować się zarówno w zespole projektowym jak i w samej firmie. Kolejne projekty były zdecydowanie bardziej wymagające – poprzeczka była podnoszona wraz ze wzrostem moich kompetencji. W kolejnym projekcie dołączyłem do zespołu rozwijającego produkt w Javie. Po pół roku objąłem w nim rolę lidera, dzięki czemu miałem możliwość projektowania nowych rozwiązań i decydowania o kierunku rozwoju systemu, co dawało mi ogromną satysfakcję.
Po pewnym czasie dostałem kolejną propozycję, która wiązała się z pewną rewolucją w mojej dotychczasowej ścieżce zawodowej – zmianą języka programowania na PL/SQL . Zdecydowałem się podjąć wyzwanie i dołączyłem do zespołu wdrażającego system dla jednego z naszych Klientów z branży ubezpieczeń. W ciągu mojej 2 letniej kariery w Sollers Consulting przeszedłem drogę od Starszego Programisty do Projektanta IT, zdobywając kompetencje w kilku technologiach.

W jaki sposób, poza wyzwaniami projektowymi, Sollers Consulting wspiera Cię w rozwoju zawodowym?

W Sollers mam możliwość korzystania z licznych szkoleń i warsztatów, które pomagają mi w wykonywaniu aktualnie realizowanych zadań oraz rozwijaniu mojej wiedzy technologicznej w obrębie moich prywatnych zainteresowań . Na co dzień mam również dostęp do platformy szkoleniowej Pluralsight. Kiedy zaczynałem pracę w Sollers Consulting byłem ukierunkowany na technologię Microsoft, natomiast w tym momencie jestem specjalistą w kilku odmiennych technologiach. Dzięki przebytej ścieżce nie boję się już żadnej zmiany – bo wiem, że jestem kompetentnym pracownikiem posiadającym szeroką wiedzę.

Jakie są największe zalety pracy w Sollers?

Najważniejszym atutem jest możliwość szybkiego rozwoju zawodowego i uczenia się od najlepszych. W Sollers Consulting od początku miałem możliwość współpracy z bardzo doświadczonymi programistami, którzy mają obszerną wiedzę i nowoczesne spojrzenie na tworzenieoprogramowania. Praca w takim zespole poszerza horyzonty. Niezastąpionym atutem jest świetna atmosfera, o którą wszyscy dbamy. Przyjście do pracy jest nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością – każdy dzień w pracy to ciekawe spotkania i rozmowy. Dodatkowo, w przerwach gramy w piłkarzyki, Play Station i planszówki, co wywołuje sporą lawinę emocji :).

Jakie jest Twoje największe osiągnięcie w Sollers?

Największym osiągnięciem była możliwość zaprojektowania i pomoc w implementacji dużego modułu (z dosyć skompilowaną logiką biznesową) w projekcie wewnętrznym, z któregokorzystają obecnie wszyscy Sollersi. Takie zadania sprawiają niewiarygodnie dużo radości. Bardzo budujące jest to, gdy zespół wdraża Twoje pomysły. Jestem też dumny z tego, że w krótkim czasie nauczyłem się dwóch nowych technologii, a dodatkowo pomagam mniej doświadczonym kolegom.

paulina_p
Author: paulina_p

EnglishPoland